28. Mela Muter - Irysy

    Jakub Zucker
    - Uliczka paryska,

    Wacław Borowski
    - Polowanie, 1920

W prezentowanej tu „Martwej naturze” można dostrzec mocną architektonikę brył pewnie osadzonych w przestrzeni, bogactwo różnorodnych faktur, zdecydowany kolor – co pozwala datować obraz na lata 1918 – 1920.

Nr katalogowy: 28

Mela Muter (1876 - 1967)
Irysy1918-1920

olej, deska / 61.5 x 48 cm w świetle oprawy
sygn.l.d. Muter

Cena wywoławcza:
90 000 PLN

Estymacja:
120 000 - 150 000 PLN

107 000 PLN

9 czerwca, 2015 r. godz. 19.00