5. Agata Bogacka - Kaja

    Paweł Kwiek
    - Upadek, 1976

    Aga Migdałek
    - My screen, 2012

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1996-2001). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych m.in. „Ja krwawię” w CSW w Warszawie w 2003 r., „Najkrótsza droga do domu” w galerii „Raster” w Warszawie w 2004 r., „Did you love me? w Galerie Meyer Kainer w Wiedniu w 2005 r., „Pamiętniki” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie w 2011 r. Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. „Rzeczywiście, młodzi są realistami” w CSW w Warszawie w 2002 r., „Malarstwo polskie XXI w.” w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w 2006, „Double fond” w The Fair Gallery na Frieze Art Fair w Londynie w 2007 r. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING czy Bank Austria Creditanstalt.

Nr katalogowy: 5

Agata Bogacka (1976)
Kaja, 2005

akryl, płótno / 146 x 114 cm
opisany na odwrocie: AGATA BOGACKA 2005 .KAJA.

Cena wywoławcza:
9 000 PLN

Estymacja:
12 000 PLN - 15 000 PLN

42 000 PLN

SANUS PER ARTEM
Aukcja Sztuki Najnowszej

11-16 kwietnia 2015 r.
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art, ul. Wiejska 20, Warszawa

18 kwietnia 2015 r., godz. 19.30
Bristol Art&SPA Sanatorium, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój