51. Tadeusz Szpunar - Kompozycja II

    Eugeniusz Markowski
    - Diavoletto + 1.2.4.4, 1979 1990

    Richard Anuszkiewicz
    - Flaga, 1963

Tadeusz Szpunar. Prace z lat 60. i 70., 27 lutego – 31 marca 2006,
Galeria Dyląg, Kraków
Tadeusz Szpunar. Prace z lat 60. i 70., październik – grudzień 2006,
Muzeum Śląskie, Katowice
Tadeusz Szpunar. Prace z lat 60. i 70., 9 – 30 stycznia 2007, Galeria
Senatorska, Warszawa

Tadeusz Szpunar studiował w pracowni Xawerego Dunikowskiego na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. Pierwszą wystawę indywidualną otworzył w 1958 roku w Domu Plastyków w Krakowie. Prezentowana praca należy do tzw. obrazów-obiektów balansujących między sztuką przedstawiającą a abstrakcyjną, w której artysta jako środka wyrazu używa zgeometryzowanej bryły zestawiając ze sobą różne materiały – płótno, kamień, drewno czy metal. Czystość i oszczędność formy to znak fi rmowy Tadeusza Szpunara, a jego droga artystyczna to płynna ewolucja od przedstawień figuratywnych do abstrakcji.

Nr katalogowy: 51

Tadeusz Szpunar (1929)
Kompozycja II, 1972

drewno polichromowane / 123 x 123 cm
sygn. na odwrocie: monogram TSZ/Tadeusz Szpunar/ Kompozycja II/72
w załączeniu autorski certyfikat do pracy

Cena wywoławcza:
40 000 zł
9 502 EUR
10 753 USD

Estymacja:
50 000 - 60 000 zł
11 877 - 14 252 EUR
13 441 - 16 130 USD

6 października, 2015 r. godz. 19.00