58. Natalia Bażowska - bez tytułu, 2009

    Tadeusz Świniarski
    - Zapaśnicy, 2007,

    Janusz Dziurawiec
    - Wędkarze, 2007,

Natalię Bażowską interesuje człowiek, a inspiruje natura. Nie jest to dziwne, gdyż autorka, równolegle z twórczością artystyczną, zajmuje się medycyną. Patrzy na świat bardzo demokratycznie, w sposób równorzędny traktując ludzi, rośliny czy zwierzęta, we wszystkich tych „obiektach” szukając psychologicznych związków i uzasadnień ich bytu. Precyzyjnie analizuje relacje i pokazuje efekt tych badań, tak aby oglądający jej prace mogli odebrać ekspresyjny, silny przekaz, jaki komponuje. Najważniejszymi atutami twórczości Bażowskiej jest krytyczne podejście do rzeczywistości i analityczna zdolność do syntetyzowania opowieści.

(ur. 1980 r.) studentka Wydział Malarstwa ASP w Katowicach. Uczestniczyła w wystawach: KANA Art-Manufaktura Sztuki Młodych w Sosnowcu, w Teatrze Witkacego w Zakopanem i Youngs Gallery w Warszawie. Autorka wystawy indywidualnej w Fibak Gallety w Warszawie (2011).

Nr katalogowy: 58

Natalia Bażowska (1980)
bez tytułu, 2009

olej, płótno / 50 x 60 cm
opisany na odwrocie: Natalia Bażowska '09

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

2 500 zł
600 EUR
676 USD