68. Michał Baca - Sierotka Marysia, 2014

    Jan Malik
    - Ściana, 2014,

sygn. p.d. Michał Baca 2014, opisany na odwrocie: Michał Baca "Sierotka Marysia" olej na płótnie 100x70 cm Michał Baca w swoich obrazach opiewa piękno polskiego pejzażu, tak jak robili to jego wielcy poprzednicy ze szkoły krakowskiej m.in. Jan Stanisławski. Delikatnie zamglony, rozmyty krajobraz polskich, niezbyt ciekawych równin, artysta czyni interesującym i przyjaznym, poprzez wprowadzenie sztafażu i ciepłej kolorystyki. Tytułowa Marysia jest tylko pretekstem do zaaranżowania anegdoty, dzięki której autor może skupić się na przyrodzie. Niezaprzeczalnymi atutami malarstwa Bacy jest ogromne wyczucie koloru, budowanie krótkimi uderzeniami pędzla niuansów refleksów świetlnych, lekko impresjonistyczne rozwibrowane i znaczny rygor kompozycyjny. W wyniku tego otrzymujemy bardzo efektowne malarstwo, które niczego nie udaje i nie pretenduje do innych wartości niż realizm.

Nr katalogowy: 68

Michał Baca (1958)
Sierotka Marysia, 2014

olej, pło´tno / 70x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 700 zł
408 EUR
460 USD