12. Jan Balcerzak - Sosny 6 z cyklu Las, 2010

    Iza Staręga
    - bez tytułu, 2014-2015,

    Ilona Herc
    - Schronienie III, 2015,

  opisany na odwrocie: Jasiek Balcerzak z cyklu "Las" - Sosny 6 120x100 olej płótno 2010 Indywidualna i absolutnie niepowtarzalna wizja pejzażu to znak rozpoznawalny Jaśka Balcerzaka. Artysta doprowadził swoją ideę najbardziej pospolitego polskiego fragmentu natury, jakim jest sosnowy las, do abstrakcyjnej syntezy. Jego płótna to pełne ekspresji i rozmachu kompozycje, gdzie gruby impast farby kontrastowany jest z zapisem szerokiego gestu malarskiego. Na tej kanwie często nadpisywana jest energia, wynikająca ze stróżek swobodnie spływającej farby. Obrazy Balcerzaka to pejzażowy ekstrakt, symboliczny zapis, który może by też wspomnieniem obcowania z naturą. Jest tu jasno zaznaczona obecność człowieka, nasze ludzkie widzenie natury, objęte refleksją i przetworzeniem. Widać to w silnej dekoracyjności kompozycji Balcerzaka i niejednokrotnie odrealnionych barwach, które sugerują zapis doznanych wrażeń.

(ur. 1976 r.) studiował na ASP w Warszawie, na Wydziale Grafiki, w latach 1995-2000. Dyplom w pracowni litografii zrealizował pod kierunkiem prof. W. Winieckiego. Ma na koncie udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i plenerach artystycznych. Komisarz plenerów krajowych i zagranicznych. W 2012 r. zaprezentował wystawę indywidualną w Galerii SD w Warszawie, a w 2013 r. w Galerii 3678 w Warszawie.

Nr katalogowy: 12

Jan Balcerzak (1976)
Sosny 6 z cyklu Las, 2010

olej, płótno / 120x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 900 zł
456 EUR
514 USD