18. Wojciech Brewka - Famme Fatale, 2015 r.

    Tomasz Mistak
    - Teoria strun, 2015,

    Andrzej Domżalski
    - Akt, 2014,

Wojtek Brewka opracował własny warsztat, w ramach którego czerpie zarówno z klasycznych narzędzi malarstwa akademickiego, jak i tych, wykorzystywanych przez artystów pracujących na ulicy. Zasadniczo tworzy prace olejne na płótnie, ale znajdziemy w nich też gazety, skrawki tkanin czy farby nitro. Warsztat Wojtka Brewki emanuje niesamowitą wolnością, artystyczną erudycją, nieuznawaniem jakichkolwiek granic, a jednocześnie wielką wirtuozerią, dokładnością, głęboką świadomością wywoływanych efektów. Brewka wie co robi i co chce osiągną. Jego prace sprawiają pozorne wrażenie, jakby autorowi wszystko przychodziło z wielką łatwością. To nadaje im bezpretensjonalny wdzięk.

Nr katalogowy: 18

Wojciech Brewka (1980)
Famme Fatale, 2015 r.

akryl, płótno / 150x100 cm
sygn. znakiem autorskim p.g.
na odwrociu, opisany "Famme Fatale" Warszawa 2015"

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

5 900 zł
1 415 EUR
1 595 USD