5. Monika Dętkoś - Oriana, 2014

    Agnieszka Butkowska
    - Pustka, 2015,

    Eugeniusz Minciel
    - XXX, 2014,

Monika Dętkoś tworzy kompozycje hiperrealistyczne. Silnie uogólnia przedstawienia, pozostawiając tylko te szczegóły, które budują kompozycję lub mają znaczenie symboliczne czy dekoracyjne. Jej prace mają charakter, są drapieżne, także w kolorze, i trudno przejść obok nich obojętnie. Interesują ją relacje międzyludzkie, ale przede wszystkim kobieta, jej przeżycia i stosunek do świata. Kreuje bohaterki o silnych osobowościach, zazwyczaj o niebanalnej urodzie, która nie jest pięknem samym w sobie, a emanacją siły i pewności siebie. Autorka rezygnuje z realizmu barw, „podkręca” kolory, kontrastuje jaskrawość z fragmentami niemal monochromatycznymi, część z wizerunku poddaje „desaturacji”.

Nr katalogowy: 5

Monika Dętkoś (1974)
Oriana, 2014

akryl, płótno / 90 x 90 cm
sygn. p.d.: M. Dętkoś
opisany na odwrocie: Monika Dętkoś, 90x90, 2014, Oriana

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR