13. Ilona Herc - Schronienie III, 2015

    Jan Balcerzak
    - Sosny 6 z cyklu Las, 2010,

    Grzegorz Klimek
    - Posąg kobiety III,

  sygn. Od kilku lat obrazy Ilony Herc ewoluują. Początkowo było to malarstwo symboliczno-surrealistyczne, niosące ze sobą silna dawkę niepokoju. Obecnie cechuje je jasna paleta barw i bardziej realistyczne ujęcia. Za każdym razem jednak mamy do czynienia z tą samą bohaterką – dziewczynką o imaniu Wera. Kiedyś borykała się z wyimaginowanymi lękami i barierą, dzielącą ją od świata. Obecnie jej świat jest pogodny i radosny, czasami nawet Wera znajduje w nim rówieśnicze towarzystwo. Często jednak nie patrzy na nas wprost, stoi obrócona tyłem, zamyślona, trochę nieobecna. Ma swoje, dziecięce problemy.

Nr katalogowy: 13

Ilona Herc (1972)
Schronienie III, 2015

akryl, płótno / 80x40 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

3 100 zł
744 EUR
838 USD