39. Radosław Jastrzębski - Szarość, 2014

    Andrzej Fronczak
    - Widok na nadrzeczna? ge?stwine?, 2014,

    Dominika Hofman
    - bez tytułu, 2014,

sygn. R. Jastrzębski 2014, na odwrocie naklejka autorska oraz opis: "Szarość" Radosław Jastrzębski 2014 r. (olej na płótnie, 100x70 cm) Radosław Jastrzębski jest realistą, a momentami nawet hiperrealistą. Jego umiejętności warsztatowe przedstawiania rzeczywistości, zwłaszcza gry światła i cienia, drobnych nawet niuansów kolorystycznych, zmiany temperatury barw w zależności od wpływu sąsiadujących kolorów, budzi uznanie wielu kolekcjonerów. Autor koncentruje się na pejzażu i scenach rodzajowych. Te ostatnie to świetnie rozplanowane, rozbudowane kompozycje, nasuwające skojarzenia z malarstwem rokoka. Pejzaże artysty stanowią dla nich przeciwwagę. Tu autor koncentruje się na jednym motywie, czyniąc go bohaterem swojego płótna. Czy jest to zachód słońca, tafla jeziora czy samotne drzewo, malarz dokonuje dla nas nobilitacji tego fragmentu natury. Obserwowanie refleksów świetlnych w przestrzeni kreowanego przez Jastrzębskiego płótna to czysta przyjemność dla widza.

Nr katalogowy: 39

Radosław Jastrzębski (1987)
Szarość, 2014

olej, płótno / 100x70 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 700 zł
408 EUR
460 USD