43. Jarosław Jeschke - bez tytułu, 2013

    Stanisław Kortyka
    - Trwanie II, 2014,

    Urszula Wilk
    - 1 z serii Kolorowe szkice, 2014,

opisany na odwrocie: Jarek Jeschke 2013 "Bez tytułu " olej na płótnie 61x50 Jarosław Jeschke jest autorem bardzo niejednoznacznym. Pracuje cyklami, a każdy z nich ma silnie osobny charakter. Preferuje niewielkie formaty i zgaszoną paletę barw. Wybiera pojedynczy obiekt, czasami mocno surrealistyczny, trudny do jednoznacznego zidentyfikowania. Niemal zawsze ma on biologiczne konotacje, wywiedzione przynajmniej częściowo ze świata przyrody. Motywy Jeschkego są niepokojące, niejednoznaczne, prowokujące nieuchwytne skojarzenia. Te motywy coś na przypominają, jednak nie do końca potrafimy je jednoznacznie nazwać. To nieco irytujące, ale zapada w pamięć na długo, nie nudzi, nie zużywa się wizualnie. W podobny sposób autor umiejscawia na swoich obrazach ludzi lub fragmenty architektoniczne – jako pojedynczy element, samotny, osadzony w tle, ale nie wchodzący z nim w poważniejsze interakcje.

(ur. 1977 r.) studiował w latach 1999-2004 na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. W 2004 r. obronił pracę dyplomową w pracowni prof. S. Kortyki. Stypendysta Miasta Zielona Góra (2011) i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Autor wystaw indywidualnych: Patria o Muerte – Ojczyna albo śmierć cz.2” (z Agnieszką Hałas), BWA, Zielona Góra (2013); Patria o Muerte – Ojczyna albo śmierć cz.1” (z Agnieszką Hałas) Art Agenda Nova, Kraków (2013); Żelazny, Fundacja Salony, Zielona Góra (2012); Żelazny, Wozownia, Toruń (2011); Principium, Art Agenda Nova, Kraków (2009); Identyczny z naturalnym, MOA Art, SPOT, Poznań (2008); 9772, Galeria BWA, Zielona Góra (2006); Osiedle słoneczne (z Tomkiem Kopcewiczem), Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2006); Obrazy, Galeria Pies, Poznań (2006). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych m.in. Fragmentos, Miejsce Projektów Zachęty, Warszawa (2012); Krzywy komin, Fundacja Salony, Zielona Góra (2011); Opowiedz mi o tym, Galeria Arttrakt, Wrocław (2010); Grusse aus Zielona Góra, Museum Junge Kunst, Frankfurt na Odrą, Niemcy (2010); Junge Malerei aus Polen, Stadtgalerie, Neu-Isenburg, Niemcy (2010); Lato w mieście, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2009); Junge Polnische Malerei. Młode Malarstwo Polskie, Bestregarts, Frankfurt nad Menem, Niemcy (2009); A letter from faraway, Roxy Art House – The Bowery, Edynburg, Wielka Brytania (2009); Kto mnie słyszy? Nic nie widzę, Galeria Studio, Warszawa (2009); Marian Szpakowski – kontynuacja, Galeria Nowy Wiek, Zielona Góra (2008); Rybie oko V, Biennale Sztuki Młodych, Galeria Bałtycka, Słupsk (2008); Inspiring Humanity, Artspace Gallery, Edynburg, Wielka Brytania (2007); Idolatrie, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2007); Betonowe dziedzictwo. Od Corbusiera do blokersów, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2007); Jeżeli jeszcze nie umarli to pewnie jeszcze żyją, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Słupsk (2007); Król smalcu, Galeria Szewska 36, Wrocław (2007); Dni Sztuki Współczesnej, Galeria Stara Winiarnia, Zielona Góra (2007); Rybie oko IV. Biennale Sztuki Młodych, Galeria Bałtycka, Słupsk (2006); Obraz Roku, Hotel Europejski, Warszawa (2006); Obraz Roku, Pałac Królikarnia, Warszawa (2005); Tęsknota za malarstwem, Galeria Stara Winiarnia (2005); Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galeria PWW (2005); Tęsknota za malarstwem, Galeria Szyperska, Galeria Pies, Poznań (2005); I cóż że ze Szwecji, Galeria PWW Zielona Góra (2003); Na wakacjach się nie umiera, Art Gallery Dymlingen, Jönköping, Szwecja (2003); Wystawa dla podróżnych, Dworzec PKP Zielona Góra (2003).

Nr katalogowy: 43

Jarosław Jeschke (1977)
bez tytułu, 2013

olej, pło´tno / 61x50 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR