50. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik - S´wit, 2015

    Bartek Górny
    - Koncentracja wojsk, 2013,

    Stanisław Tomalak
    - Fragment 265, 2014,

sygn. p.d.: J. K/H \'15 Malarstwo Jagody Kaczmarczyk-Hudzik można podzielić na wie grupy, których wspólnym mianownikiem jest pejzaż. W pierwszej znajda się widoki klasyczne słonecznych pół i łąk, odgrodzone jednak od widza hiperrealistyczna tiulową zasłoną. To coś w rodzaju symbolu cywilizacyjnego, pokazującego fakt częstszego kontemplowania natury przez okno samochodu czy szklany ekran telewizora. Taka koncepcja obrazów tworzy z nich ikonę sztucznych relacji pomiędzy człowiekiem, a jego otoczeniem, mimo realistycznego przecież wizerunku. Dużo bardziej naturalnie odbieramy niemal abstrakcyjne obrazy artystki. To także pejzaże, budowane jednak w zupełnie inny sposób, poprzez swobodne, żywiołowe spływy farby. Kaczmarczyk-Hudzik układa pasowe kompozycje, tak jakby była to tkanina, a nie malarstwo. Łączy osnowę i wątek, zostawiając przestrzeń dla naszej wyobraźni, która samodzielnie kreuje widoki pagórków i rozległych przestrzeni.

Nr katalogowy: 50

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik (1966)
S´wit, 2015

olej, płótno / 95x74 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

2 200 zł
528 EUR
595 USD