55. Andrzej Kasprzak - First love, 2007-2011

    Wojciech Kubiak
    - bez tytułu z cyklu Trawestacje, 2015,

    Robert Jaworski
    - Erupcja, 2014,

sygn. p.d.: A. Kasprzak, opisany na odwrocie: FIRST LOVE OIL ON CANVAS A. KASPRZAK ORGINAL PICTURE 2007 ANTWERPEN 2011 Ekspresja figury ludzkiej i całej kompozycji. Zestawy wieloelementowe i silne kontrasty barw. Nie ma co kryć, że malarstwo Andrzeja Kasprzaka to przekaz wyrazisty, mocny i dynamiczny. Trudno też odmówić mu dekoracyjności oraz mocnych konotacji z abstrakcją. To malarstwo frapujące i jedyne w swoim rodzaju, którego tematyka w różny sposób komentuję kondycję człowieka uwikłanego w problemy dzisiejszej cywilizacji. Istotną cechą niektórych przedstawień artysty jest pewnego rodzaju niekompletność postaci, ich obecność szczątkowa, okrojona. Ma to ważne interpretacyjne znaczenie, nakierowując nas na trop myślenia o ułomności naszej moralności i niemożności oddzielenia dobra od zła, zarówno w sferze prywatnej, jak i bardziej globalnej.

(ur. 1963 r.) studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP. Dyplom z Medalem Rektora uzyskał w 1988 r. Stypendysta Śląsko-Dąbrowskiego Komitetu Kultury Niezależnej za debiut artystyczny (1988); Ministerstwa Kultury i Sztuki (1989, 1999); The Pollock-Krasner Foundation (1994); Międzynarodowego Centrum Grafiki Frans Masereel Center (1994, 1995, 1996, 1997). Laureat wyróżnienia Polsko-Fińskiego Konkursu Marynistycznego, Gdańsk (1987); II Nagrody Polsko-Francuskiego Konkursu na plakat Printemps Culturel du Valenciennois, Valenciennes, Francja (1988); wyróżnienia honorowego IV Światowej Wystawy Sztuki Miniaturowej, Toronto, Kanada (1989); wyróżnienia I Międzynarodowego Triennale Grafiki Małych Form, Ryga, Łotwa (1990); wyróżnienia Światowego Triennale Grafiki Małych Form, Chamalieres, Francja (1991); nagrody regulaminowej IV Międzynarodowego Triennale Grafiki, Ourense Hiszpania (1998); III Nagrody 10. Ogólnopolskiego Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1985); II Nagrody I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1986); wyróżnienia 11. Ogólnopolskiego Przeglądu Grafiki Studenckiej, Kraków (1997); II Nagroda II Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1988); wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1989); wyróżnienia 12. Ogólnopolski Konkurs Graficzny, Łódź (1991). Autor ok. 100 wystaw indywidualnych w czoławych polskich galeriach oraz w Niemczech, Belgii, Dani, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, USA.

Nr katalogowy: 55

Andrzej Kasprzak (1963)
First love, 2007-2011

olej, akryl, pło´tno / 130x90 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 800 zł
432 EUR
487 USD