20. Bartłomiej Koter - City Lights-Black Diptych, 2015

    Andrzej Domżalski
    - Akt, 2014,

    Sławomir Toman
    - bez tytułu, 2014,

Twórczość Bartłomieja Kotera to przede wszystkim perfekcja warsztatowa. Bez względu na to, czy artysta wypowiada się w technice akwareli czy oleju, kreowane przez niego przedstawienia są niezwykle drobiazgowe i precyzyjne. W ostatnich cyklach prac autor koncentruje się przede wszystkim na tematyce miejskiej. Inspirują go wielkie amerykańskie metropolie, z ich wieżowcami, dynamicznymi ciągami równoległych ulic, obciążonych zmasowaną obecnością reklam i billboardów. Efekty świetle, zarówno te wynikające z naturalnych warunków pogodowych, jak i świateł miejskiej aglomeracji są najważniejszym tematem wedut Kotera. Artysta nie ukrywa, że kanwą jego kompozycji są fotografie, często zresztą ikoniczne. Przetwarza je jednak w sposób, który zdecydowanie można określić jako wizję własną. Szczególnie ciekawe są obrazy powstające w czarno-bieli, takie jak prezentowany obecnie dyptyk. Mimo ograniczonej gamy kolorystycznej, stanowią one przedstawienie żywiołowe, rozedrgane i „barwne”.

(ur. 1984 r.) jest z wykształcenia architektem. Dużo rysuje i maluje akwarele prezentujące przede wszystkim przestrzeń zurbanizowaną, choć kontakty ze sztuką rozpoczął od graffiti.

Nr katalogowy: 20

Bartłomiej Koter (1984)
City Lights-Black Diptych, 2015

olej, płótno / 60 x 60 cm (każdy)
sygn. p.d.: Bartłomiej Koter

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR