23. Michał Minor - Zmasowany atak społecznościowy, 2013

    Grzegorz L. Piotrowski
    - Akt, 2014,

    Wojciech Ćwiertniewicz
    - bez tytułu (168), 2013,

Michał Minor tworzy ekspresyjne, niepokojące obrazy. Nie znajdziemy ukojenia ani w ich temacie, ani w formie. Artysta stosuje rozwibrowaną kreskę, grubo nakłada farbę, sięga bo kontrastowe zestawienia barw. Wszystkie te zabiegi mają oddać charakter zmagań jego bohaterów. To boje z własną psychiką i z przeciwnościami losu. Przyznać trzeba, że twórczość Minora to dobra metafora dzisiejszej niepewności życia. Autor przyznaje, że ekspresja jego prac wypływa bezpośrednio z jego postawy i charakteru: „Jestem niespokojny, noszę w sobie wiele emocji, balansujących często na granicy dwóch skrajnych sytuacji: euforii i może nie smutku, ale jakieś refleksji. Emocje, które prowokują do malowania obrazów czy zrealizowania grafiki biorą się z obserwacji otoczenia i niezgody na to, co się dzieje dookoła.”

W 2005 r. obronił dyplom na ASP w Katowicach. W 2009 r. uzyskał tytuł doktora sztuki. Od 2000 r. wziął udział w ponad 150 wystawach w kraju i za granicą oraz zrealizował 15 pokazów indywidualnych. Wybrane wystawy indywidualne: Obrazy, Galeria 2 Światy, Warszawa (2006); Zamiast kwiatków prosimy o kredki i zeszyty, Galeria 2 Światy, Kraków (2009); Tak jest, Galeria Piętro Wyżej, CK Katowice (2010); Eks-komunikacja i Re-kolekcja, BWA Rzeszów Obrazy, DESI, Berlin (2012).

Nr katalogowy: 23

Michał Minor (1979)
Zmasowany atak społecznościowy, 2013

olej, płótno / 70x100 cm
opisany na odwrocie: Zmasowany atak społecznościowy 2013

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 600 zł
384 EUR
433 USD