65. Justyna Strąk - Na wietrze, 2014

    Martyna Borowiecka
    - Trawa, 2012,

    Igor Chołda Aqualoopa
    - Miasto, 2015,

sygn. Abstrakcyjne kompozycje Justyny Strąk to wariacje na temat pejzażu. Autorkę inspiruje bezkresna morska głębina, linia horyzontu nad spokojną taflą oceanu, pofałdowana przestrzeń pustyni i palmowe gaje. Jej obrazy to synteza dynamiki tych przedstawień, odzwierciedlająca drgania powietrza i wody. Malarstwo Strąk jest na wskroś dekoracyjne. Operowanie płaską plamą barw, wyrazistym konturem i pewnym „wzorem” zapisu natury powoduje, że jej obrazy doskonale aranżują wnętrza, nadając im szlachetności i charakteru.

(ur. 1987 r.) absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom w 2011 r. w pracowni malarstwa prof. S. Kortyki oraz w pracowni projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce prof. W. Kaniowskiego. Autorka wystaw indywidualnych w Galerii pod Psem, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław (2009) i Galerii Przy Gołej Ścianie, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza (2008). Brała udział w wystawach zbiorowych m.in. Dyplomy, BWA Awangarda, Wrocław (2011); Blue, Galeria Aquarelle, Wrocław (2011); Kierunek malarstwo, Galeria BrowArt, Browar Mieszczański, Wrocław (2010).

Nr katalogowy: 65

Justyna Strąk (1987)
Na wietrze, 2014

olej, pło´tno / 110x150 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 700 zł
408 EUR
460 USD