48. Michał Szuszkiewicz - Skupisko borowców, 2009

    Tomasz Kołodziejczyk
    - Plaża, 2015,

    Bartek Górny
    - Koncentracja wojsk, 2013,

opisany na odwrocie: Michał Szuszkiewicz/"Skupisko borowców"/olej na płótnie/54 cm x 73 cm/2009 Przy okazji wystawy w Spectra Art Space w Warszawie Michał Szuszkiewicz, znany także z licznych wypowiedzi w zimnych mediach, nakreślił swoje malarskie credo: "Myślę, że malarstwo jest siłą, choć nie wszyscy już dziś tak uważają. Przetrwało wszystkie nowe powstające techniki wizualne i nadal ma pewne znaczenie w opisywaniu rzeczywistości. Głównie dlatego, że jest to prosta technika, ale jednocześnie jedyna, która może nam coś powiedzieć, nie tylko o przedstawionej rzeczywistości, ale przede wszystkim o autorze. Nie możesz ukryć niczego, choćbyś bardzo chciał." Prezentowana praca jest dowodem na emocje i wynikającą z nich ekspresję, która powoduje, że „Skupisko borowców” skłania nas do refleksji i nie pozostawia obojętnymi wobec tematyki, ale przede wszystkim wobec formy malarskiej.

(ur. 1983 r.) w 2007 r. obronił dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego, aneks z litografii w pracowni prof. W. Winieckiego na warszawskiej ASP. W 2005 r. studiował na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii. Finalista 9. Konkursu im. E. Gepperta 2009. Współtwórca projektu Fontainebleau, zrealizowanego w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2009) oraz projektu Atrakcja Malarska w Galerii Witryna w Warszawie (2008) i Madrycie (2011). Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" w 2011 r. Autor wystaw indywidualnych m.in. To się zdarzyło przypadkiem, Galeria Studio, Warszawa (20110; Lodołamacze, Galeria Wizytująca, Warszawa (2009). Brał udział istotnych wystawach zbiorowych m.in. Legenda (z Dorotą Kozieradzką), Galeria Studio, Warszawa (2012), Naughty children of Alfred Jarry, Real World Gallery, Londyn, Wielka Brytania (2011); Galerie Story Hotel, Berlin, Niemcy (2011); Preview Berlin , Galeria Program, Berlin, Niemcy (2011); Hangar-7 "In dark woods" POLAND!, Salzburg, Austria (2010); Hommage dla Kantora, Fundacja Promocji Sztuki Współczesnej, Warszawa (2010); Pożegnanie z bajką, Studio BWA, Wrocław (2010); Contemporary Painting. W pierwszej osobie liczby pojedynczej, Klaipeda Culture Comunication Center, Klajpeda, Litwa (2010); Przestrzeń Publiczna.Konteksty, Galeria Profil CK Zamek, Poznań (2010); 100% Malarstwa - Aktualny Obraz, Królikarnia, Warszawa (2009); Muzeum Państwowej Akademii Sztuk Pięknych im Iliji E. Riepina, Sankt Petersburg (2009); Trofeum, BWA Zielona Góra (2008). Artysta współpracuje z Fundacją Promocji Sztuki Współczesnej.

Nr katalogowy: 48

Michał Szuszkiewicz (1983)
Skupisko borowców, 2009

olej, płótno / 54x73 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

3 400 zł
816 EUR
919 USD