51. Stanisław Tomalak - Fragment 265, 2014

    Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
    - Świt, 2015,

    Marta Antoniak
    - z cyklu Holiday, 2012,

sygn. p.d.: S.T.A. Tomalak, opisany na odwrocie: Fragment 265 S.T.A. Tomalak oraz nalepka autorska Stanisław Tomalak nie zaprzestaje eksperymentów formalnych. W jego najnowszych, animalistycznych pracach malarskich spotykamy wyraziste reliefy, dynamizujące kompozycje, powstające przy użyciu zapraw budowlanych. „Niedokładny” układ pasowy jednocześnie porządkuje i burzy kompozycję. Autor przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Obecnie powraca do użycia elementów figuratywnych, daleki jednak od realizmu, traktuje je symbolicznie i ornamentalnie.

(ur. w 1955 r.) z wykształcenia jest chemikiem. Od 1975 r. zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od 2000 r. coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Laureat I miejsca w II Konkursie Malarskim Zadra (2009). Autor wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Awangarda, Wrocław; Galeria Na Antresoli, Wrocław; Galeria Zapiecek, Warszawa. Uczestnik prezentacji zbiorowych: Obraz Roku, konkurs miesięcznika Art&Business, Królikarnia, Oddział Muzeum Narodowego, Warszawa (2005); Young Internationalb Contest of Contemporary Art (2011); Magia Papieru, Galeria Ether, Warszawa (2011); 42 Salon Zimowy Radom (2011); 7 Biennale Miniatury, Częstochowa (2012); Pejzaż współczesny, Częstochowa (2013).

Nr katalogowy: 51

Stanisław Tomalak (1955)
Fragment 265, 2014

olej, technika własna, płótno / 100x80 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR