45. Anna Zalewska - Ściana Ciszy, 2015

    Urszula Wilk
    - 1 z serii Kolorowe szkice, 2014,

    Sylwester Stabryła
    - Liczenie Ptako´w, 2014,

sygn. l.d. Zalewska Obrazy Anny Zalewskiej odzwierciedlają szeroki zakres inspiracji artystki. Znajdziemy tu odwołania do pop-artu, streetartu, ilustracji i realizmu magicznego. Choć tematyka tych prac jest bardzo różna, jej malarstwo ma wiele cech wspólnych. Należą do nich przede wszystkim czyste barwy, wyrazisty kontur, jasno sprecyzowany temat i pewna płaskość budowania przedstawień. Do tego dodać należy sporą dozę nie przesadzonego humoru i pewne upodobanie do zwierzęcych wizerunków. Całość tworzy bardzo dekoracyjne propozycje, silne znaki w przestrzeni, które mocno zapadają w pamięć.

(ur. 1985 r.) jest absolwentką PLSP im. P. Potworowskiego w Poznaniu. Ukończyła studia ze specjalnością projektowania mebli na Wydziale Technologii Drewna poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Nr katalogowy: 45

Anna Zalewska (1985)
Ściana Ciszy, 2015

akryl, płótno / 120x80 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

2 600 zł
624 EUR
703 USD