66. Igor Chołda - Miasto, 2015

    Justyna Strąk
    - Na wietrze, 2014,

    Jan Malik
    - Ściana, 2014,

Aqualoopa należy do nielicznej, świetnie rozpoznawalnej grupy twórców streetartu, którzy na przestrzeni ostatnich 5 lat przebojem wdarli się na polski rynek sztuki. Moda na streetart przyszła do nas na fali popularności Banksy’ego, ale polscy twórcy nie są kopistami Brytyjczyka. Mają swój własny język wypowiedzi, a tak na prawdę wiele języków. Jednym z najoryginalniejszych jest graficzne myślenie Aquloopy i jego kolorowy świat. Choć większość prac artysty operuje dużymi motywami graficznymi i popowymi zestawieniami kolorów od żółci, poprzez granaty, po róże, kontrastowanymi z wyrazistym czarnym konturem, to czasami autor tworzy prace odmienne. To wyjątkowe, bardziej kameralne kompozycje w szarościach, inkrustowane drobniutkimi motywami typowych dla Aqualoopy hieroglifów. Ot, taki streetartowy Opałka z przymrużeniem oka.

(ur. 1978 r.) ilustrator, projektant, animator i artysta streetartowy. Absolwent UW Wydziału Filozofii i Łódzkiej Szkoły Filmowej. Głównie znany jako autor murali. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Autor wystawy indywidualnej wideo i malarstwa "Infection" w Galerii 3678 "U Artystów" (2011). Laureat pierwszej nagrody w konkursie na mural Levi's "Go Forth" (2011), pierwszej nagrody w konkursie na mural poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej, zrealizowany na dziedzińvcu metro Centrum w Warszawie (2011) oraz pierwszej nagrody na mural Integracja Uskrzydla w Środowiskowym Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami" w Warszawie (2011) oraz Energetyczne Centrum Kultury w ECK & Sosnowiec City w Sosnowcu (2011). Uczestnik festiwalu Street Art Doping 2011.

Nr katalogowy: 66

Igor Chołda(Aqualoopa) (1978)
Miasto, 2015

akryl, płótno / 54 x 65 cm
sygn. p.d.
opisany na odwrocie: aqualoopa / „miasto" / 54cmx65cm / akryl / 2015

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

2 100 zł
504 EUR
568 USD