26. Witold Lubiniecki - Złote szprotki w złotym deszczu z cyklu Może morze 2, 2007

    Jarosław Betlej
    - Ooh, the Directors, 2014,

    Witold Ziemiszewski
    - Rzeki, 2014,

  sygn. na jednej połowie W. LUBIENIECKI 08, opisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI & WITOLD LUBINIECKI z cyklu MORZE MOŻE 65,5x92,5 cm AKRYL, OLE4J, SZPROTKI, KAMIEŃ I PIASEK Z PLAŻY, OLEJ TYT. ZŁOTE SZPROTKI W ZŁOTYM DESZCZU Piotr C. Kowalski, wraz z nieżyjącym już przyjacielem, Witoldem Lubinieckim wielokrotnie tworzyli wspólnie obrazy. Zwłaszcza o tematyce morskiej. Każdy z artystów malował „swoje pół” obrazu w typowej dla siebie stylistyce. Prace te mają podwójną wartość, bo uwypuklają wyjątkowe cechy charakterystyczne malarstwa każdego z autorów, zachowując wspólną gamę barwną, która spina kompozycję. Piotr C. Kowalski komponował „Złote szprotki...” jak zwykle nie do końca poważnie, używając złocistych rybek i kamyków. Dołożył do nich pełne wdzięku ekspresyjne spływy farby, tworzące delikatny pejzaż. Witold Lubiniecki zaprezentował pełnię kunsztu swojego warsztatu realisty, kontrastując na osi horyzontu płaszczyznę nieba i tafli morza, w ciepłych barwach zachodzącego słońca. Dyptyk prac Kowalskiego i Lubnieckiego to rzadki kąsek kolekcjonerski.

Nr katalogowy: 26

Witold Lubiniecki (1940 - 2012)
Złote szprotki w złotym deszczu z cyklu Może morze 2, 2007

olej, kamyki, rybki, płótno / 65,5x92,5 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR