26. Zygmunt Rozwadowski - Z rozkazem - posłaniec sztabowy, 1893 r.

    Wacław Borowski
    - Sielanka,

    Ludwik Gędłek
    - Powitanie stepu,

sygn. p.d.: Z. Jordan Monachium 1893 na odwrocie: opinia biegłego sądowego dr Stanisława Dąbrowskiego z dn. 18 czerwca 1969 roku „Wymienione nazwisko „Jordan” było w czasie studiów monachijskich pseudonimem, a raczej nazwą jego herbu rodzinnego” - z ekspertyzy dr Stanisława Dąbrowskiego Zygmunt Jordan Rozwadowski był absolwentem uczelni krakowskiej (m.in. J. Matejki) i monachijskiej (m.in. Antona Azbego). Omawiany obraz powstał w okresie monachijskim – wówczas artysta sygnował swe prace „Jordan” – i nosi znamiona inspiracji powstańczymi obrazami Maksymiliana Gierymskiego. Być może jest tożsamy z obrazem „Adiutant” wymienionym w katalogu krakowskiego TPSP w 1893 roku.

Nr katalogowy: 26

Zygmunt Rozwadowski (1870 - 1950)
Z rozkazem - posłaniec sztabowy, 1893 r.

olej, płótno / 51x81 cm

Cena wywoławcza:
28 000 zł
6 683 EUR
8 359 USD

Estymacja:
30 000 - 35 000 zł
7 160 - 8 354 EUR
8 956 - 10 448 USD

28 000 zł
6 683 EUR
8 359 USD