51. Teresa Panasiuk - Pejzaż 3/12, 2013 r.

    Andrzej Nowacki
    - Relief, 2014 r.,

    Tadeusz Gronowski
    - Venus dwubarwna, lata 70-te XX wieku.,

opisany na odwrocie: TERESA PANASIUK/ pejzaż 3/12/ olej 2013/ 0,64/0,62 Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz wydziału malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Artura Nacht-Samborskiego, gdzie w 1964 roku otrzymała dyplom. Do 1968 roku pracowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jako asystentka Jana Wodyńskiego. Wystawiała m. in. w Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie, Galerii BWA w Płocku, Galerii Zapiecek w Warszawie, Państwowej Galerii Sztuki w Łodzi, Galerii Krytyków “Pokaz” w Warszawie, Galerii „Kordegarda” w Warszawie, Muzeum A. J. Iwaszkiewiczów w Stawisku, Muzeum – Zamek w Janowcu, Galerii “Ostrołęka”, Galerii “C” w Ciechanowie. Brała także udział w wielu wystawach zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą (m. in. Casablanka, Frankfurt, Helsinki, Hamburg, Rabat, Sztokholm, Bispegarden). Na malarstwo Panasiuk decydujący wpływ miał jej mistrz Artur Nacht-Samborski. Pomimo, że z czasem jej twórczość zaczęła zmierzać w kierunku syntezy najważniejszym elementem pozostał kolor co doskonale widać w prezentowanej pracy.

Nr katalogowy: 51

Teresa Panasiuk
Pejzaż 3/12, 2013 r.

olej, płótno / 64,5x60 cm

Cena wywoławcza:
4 000 zł
955 EUR
1 195 USD

Estymacja:
7 000 - 10 000 zł
1 671 - 2 387 EUR
2 090 - 2 986 USD

7 000 zł
1 671 EUR
2 090 USD