51. Sylwia Górak - Photopainting, 2012

    Igor Chołda Aqualoopa
    - Friendship, 2014,

    Stanisław Tomalak
    - Obraz 43-Żaby, 2011-12,

Surrealistyczne, absolutnie niepokojące obrazy Sylwii Górak odzwierciedlają jej eksperymentujący ciągle temperament. Artystka jest wokalistką i performerką, realizuje też wideo. Każda ze stosowanych przez nią technik przynosi obrazy niepokojące i niezatarte wrażenia. Doskonale opanowała warsztat realisty, któremu zaprzecza nadrealną narracją, oszukując widza zarówno w kompozycjach o silnym nasyceniu symbolicznym, jak w tych, których celem podstawowym jest oszukanie organu wzroku i wytrącenie nas z wizualnych przyzwyczajeń. Obok tego malarstwa trudno przechodzi się obojętnie i jeszcze trudniej o nim zapomina. To być może jest przyczyna, dla której wielu miłośników sztuki chce mieć prace Górak tylko dla siebie.

Nr katalogowy: 51

Sylwia Górak (1979)
Photopainting, 2012

olej, płótno / 100x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej