46. Robert Jaworski - Praczka, 2012

    Krzysztof Wróblewski
    - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2010,

    Sylwester Stabryła
    - Na walizkach, 2014,

opisany na odwrocie: robert jaworski praczka 2012 „Praczka” Roberta Jaworskiego to przykład pracy z figuratywnego cyklu autora, który na przestrzeni ostatnich trzech lat cieszył się znaczącym zainteresowaniem kolekcjonerów. Cechuje ją perfekcja warsztatowa oraz poszukiwanie nieoczywistego punktu widzenia. Podobnie rozwiązania kolorystyczne dążą do ciekawszego ujęcia barw w pełnym słońcu. Jaworski to osobowość ciągle eksperymentująca. Szybko nuży się osiągniętymi rezultatami i szuka kolejnych wyzwań malarskich. Obecnie artystę bardziej zaprzątają koncepcje abstrakcyjne i fakturalne, jednak ogromna potrzeba ćwiczenia rzemiosła artystycznego we wszystkich kierunkach oraz zgłębiania technik warsztatowych najprawdopodobniej doprowadzi do tego, że autor ten jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy i to w całkiem niedługim czasie.

Nr katalogowy: 46

Robert Jaworski (1968)
Praczka, 2012

olej, płótno / 110x150 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej