40. Jadwiga Karkoszka - Zakątek pamiętników, 2014

    Joanna Pawlik
    - bez tytułu, 2004,

    Beata Murawska
    - Żółte pole dawnej wiosny, 2008,

sygn. p.d. : JAGA 2014, opisany na odwrocie: JAGA KARKOSZKA "ZAKĄTEK PAMIĘTNIKÓW" Ilustracyjne w formie, symboliczne w treści i nadrealistyczne w zakresie użycia środków stylistycznych, malarstwo Jagi Karkoszki zajmuje się naszymi codziennymi sprawami. Nie są one małe i błahe. Kwestii relacji międzyludzkich, miłości, pamięci, przyjaźni czy szacunku nie można lekceważyć. Czasami jednak wydaje się nam, że o takich rzeczach mówić nie wypada. Że to banalne, ckliwe, a nawet kiczowate. Malarstwo Karkoszki udowadnia, że wcale tak nie jest. Pokazuje, że warto zastanowić nad uczuciami i pozwolić na emocje. Ułatwia to ujęcie tematyki w nawias bajkowej konwencji obrazowania, magicznego realizmu. Obrazy Karkoszki stanowią rebusy, w których autorka zaszyfrowuje przeżycia i wydarzenia, ujmując je często żartobliwie. Ta odrobina humoru ma jednak czasami dość groteskowy czy nawet ironiczny posmak.

(ur. 1941 r.) w 1969 r. zrealizowała dyplom w PWSSP we Wrocławiu. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych organizowanych przez ZPAP, którego jest członkiem. Autorka ponad 30 wystaw indywidualnych, na których prezentowała malarstwo i rysunki.

Nr katalogowy: 40

Jadwiga Karkoszka(Jaga) (1941)
Zakątek pamiętników, 2014

olej, płótno / 86x75 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej