49. Grzegorz L. Piotrowski - Ogród, 2014

    Monika Dętkoś
    - Sarti beach, 2014,

    Igor Chołda Aqualoopa
    - Friendship, 2014,

sygn. PIOTROWSKI opisany na odwrocie: PIOTROWSKI GRZEGORZ LEON 2014 100X90 "OGRÓD" Malarstwo Grzegorza L. Piotrowskiego od lat skoncentrowane jest wokół dwóch tematów: kobiecego aktu i rodzimego pejzażu. W obu przypadkach jego znakiem rozpoznawczym jest wyrazisty kontur, znaczne uproszczenie formy, wąska gama kolorystyczna, duże kontrasty i deformacje. W oparciu o te elementy, artysta zbudował własny, na pierwszy rzut oka rozpoznawalny język, którym posługuje się nie tylko tworząc obrazy, ale także ceramikę. Akty Piotrowskiego pozostawiają ogromne pole dla wyobraźni. Nie ma w nich nic przesadnie dosłownego czy dosadnego, choć niewątpliwe są mocne, czy nawet nieco perwersyjne. Wszak w erotyce najbardziej porusza nas nie to co widzimy, a to co możemy sobie dopowiedzieć.

(ur. 1976 r.) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w pracownia prof. Piotra C. Kowalskiego zrealizował na Wydziale Malarstwa w 2004 r. uzyskując wyróżnienie. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa (2000, 2001, 2002). Autor wystaw indywidualnych: Galeria Dialog, Kostrzyn n/O (2000); Galeria Azyl Art, Gorzów Wlkp. (2000); Galeria Na Polskiej, Poznań (2001); Muzeum Spichlerz, Gorzów Wlkp. (2002); Galeria Dialog, Kostrzyn n/O (2003), Galeria Farbiarnia na Pięknej, Warszawa (2006, 2009); Galeria Krakauer Haus, Norymberga, Niemcy (2007).

Nr katalogowy: 49

Grzegorz L. Piotrowski
Ogród, 2014

akryl, płótno / 100x90 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 600 zł
386 EUR
475 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej