59. Kamil Sarnowski - 8HP, 2010

    Bartłomiej Jarmoliński
    - W pracowni/Jacek Malczewski, 2014,

opisany na odwrocie: Sarnowski 2010 Kamil Sarnowski tworzy malarstwo monumentalne. Wrażenie to potęguje dodatkowo znaczny format prac, przyjęty przez autora nieprzypadkowo. Sarnowskiego interesuje kolosalna futurystyczna architektura, nasycona zdecydowaną kolorystyką. Patrząc na jego obrazy mamy poczucie siły i wielkości tego, co autor chce nam pokazać, nie wiemy jednak, na co patrzymy, gdyż każda praca objawia zaledwie fragment jakieś znacznie większej całości. Można przyjąć, że malarstwo Sarnowskiego to jednak abstrakcja, operująca trójwymiarowymi formami, jednak źródeł inspiracji twórczości artysty poszukiwać należy raczej w grafikach 3D i komputerowych grach. Obrazy Saronowskiego jest kwintesencją nowoczesności o znacznych walorach dekoracyjnych.

(ur. 1980 r.) absolwent ASP w Warszawie. Stypendysta Wydziału Malarstwa Accademia Albertina dela Belle Arte in Torino. Finalista konkursu Obraz Roku 2004. Brał udział w wystawach w Warszawie (Muzeum Narodowe, Królikarnia), Krakowie (Muzeum Narodowe, Sukiennice), Weiz, Turynie, Nowym Jorku i Londynie. W 2012 r. uczestnik Salonu Artystów Niezależnych w Grand Palais w Paryżu.

Nr katalogowy: 59

Kamil Sarnowski (1980)
8HP, 2010

olej, płótno / 110x220 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej