21. Małgorzata Korenkyewicz - Hot dog, 2005

    Stefan Hanćkowiak
    - Sen pijaka, 2013,

    Małgorzata Karp-Soja
    - Bilet do Szpilek, 2013,

sygn. p.d. Koren 05 Realistyczne obrazy Małgorzaty Korenkyewicz wpisują się doskonale w konwencję pop-artu. Często są plakatowo płaskie, operują intensywną plamą barwną, pop-kulturowymi atrybutami, wypisanymi hasłami i odniesieniami do kultury amerykańskiej, a ich tematyka jest hedonistyczna i konsumpcyjna. „Hot-dog” jest wręcz kwintesencją stylu autorki. Jej malarstwo zawiera w sobie dużą dozę humoru i krytycznego spojrzenia jednocześnie. Nie ma tu taniego moralizatorstwa, a obrazowanie. To ostatnie działa jak lustro. Przejrzenie się w lustrze wszak czasami dobrze wpływa na krytyczne podejście do samego siebie.

Nr katalogowy: 21

Małgorzata Korenkyewicz (1968)
Hot dog, 2005

olej, płótno / 100x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej