36. Paweł Zapendowski - Uśmiech Olgi – Paris, 2014

    Bogna Gniazdowska
    - Koronki, 2012,

    Tadeusz Świniarski
    - Akt, 2007,

sygn. p.d. ZAPENDO, opisany na odwrocie: Uśmiech Olgi - Paris PAWEL ZAPENDOWSKI, 2014 Paweł Zapendowski tworzy plakatowe kompozycje malarskie, których kanwą jest fotografia. Żyjąc pomiędzy Krakowem a Paryżem, szczególnie chętnie wykorzystuje motywy ze stolicy Francji. Stara się oddać lekkość i finezję, jaką kojarzymy, myśląc o francuskim szyku, modzie, malarstwie i kobietach. Dzisiejszy Paryż jest już oczywiście zupełnie inny, ale w pamięci mamy przecież tyle filmów... Stąd rozmarzone dziewczyny, patrzące na mosty Sekwany, uśmiechnięte, pochłonięte swoimi drobnymi sprawami, ciągle mają niezaprzeczalny urok. Aby go nie stracić, Zapendowski rozbija przedstawienia na poszczególne plamy, powstawia tylko sugestie kształtów i jednoznaczne plamy barwne. Resztę musimy sobie dopowiedzieć.

Nr katalogowy: 36

Paweł Zapendowski (1962)
Uśmiech Olgi – Paris, 2014

olej, płótno / 60x180 cm (tryptyk)

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej