32. Stefan Hanćkowiak - Time Out, 2011

    Sylwia Górak
    - Lewitacja energii,

    Viola Tycz
    - Wiadomość II, 2013,

  opisany na odwrocie: "Time Out" - Stefan Hanćkowiak 2011 Obrazy i animacje rysunkowo-filmowe Stefana Hanćkowiaka o świadomie infantylizowanej formie, dotykają najważniejszych spraw związanych z ludzką egzystencją. Autor na potrzeby swojej sztuki wykreował własnych bohaterów, przede wszystkim Bąbla i Glizdę, a także grupę ich znajomych. Cechą wyróżniającą twórczość Hanćkowiaka jest specyficzny humor, który charakteryzuje sporo cynizmu i ironii, a zawsze błyskotliwa inteligencja. Jego prace, choć zabawne w formie, nie są powierzchowne. Są też ciekawie w warstwie kolorystycznej, co czyni z nich frapującą propozycję malarską.

(ur. 1980 r.) obronił dyplom na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W swojej twórczości operuje wymyślonymi postaciami Bombla i Glizdy. Laureat III nagrody 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2007). Finalista III Konkursu Sztuki Młodych “Przeciąg” w Szczecinie (2011). Ważniejsze wystawy: Viakunst and Squater Vitrine, "ZBK vs STJOPA", Rotterdam (2005); "U Jadźki", Zielona Góra (2006); PGR ART, "Najpierw smutna a potem płacze", Gdańsk (2007); Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, "Rybie oko", Słupsk (2008); The Roxy Art House, A letter from faraway, Edinburgh (2009).

Nr katalogowy: 32

Stefan Hanćkowiak (1980)
Time Out, 2011

olej, płótno / 100 x 80 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 700 zł
403 EUR
513 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.