3. Wanda Badowska-Twarowska - Święto Wiosny - Wybrana, 2012

    Ireneusz Walczak
    - Pojednanie VIII, 2012,

    Rafał Borcz
    - Brzoza, 2014,

sygn. p.d.: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2012, opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA "ŚWIĘTO WIOSNY" - wybrana AKRYL, 100x100, 2012 Wiodącym tematem w malarstwie Wandy Badowskiej-Twarowskiej zawsze był człowiek, a od kilku lat jest nim tancerz - człowiek w ruchu. Inspiruje ją muzyka i świat baletu, którego jest znawcą i pasjonatem. Maluje obrazy niezwykle syntetyczne, w których uproszczone sylwetki tancerzy oraz ich sugestywny gest w szczególny sposób opowiadają o świecie jej przemyśleń i odczuć, często wykraczający poza schematyczne myślenie o sztuce tańca.

(ur. 1950 r.) w latach 1972-77 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Jest wieloletnim członkiem ZPAP oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca APSDE. Współzałożyciela grupy Artinterference, Koła Miłośników Sztuki Tańca i Baletu, założycielka Grupy Twórczej Art Vvisual Dance. Ma na koncie 41 wystaw indywidualnych i ponad 80 zbiorowych, z których ważniejsze to: wystawa towarzysząca Festiwalowi Wagnerowskiemu, Bayreuth, Niemcy (1978); 3. Międzynarodowe Biennale Rysunku, Cleveland, Wielka Brytania (1979); 8. Międzynarodowe Triennale Grafiki Kolorowej, Greenchen, Szwajcaria (1980); 35 lat ZPAP, Zachęta, Warszawa (1980); Grafika Warszawska 1998, Urząd Wojewódzki, Warszawa (1999); wystawy towarzyszące Lądeckiemu Latu Baletowemu, Lądek Zdrój (2002, 2003); Wystawa Jubileuszowa, Galeria BWA, Ostrowiec Świętokrzyski (2005); XIV Biennale APSDE, Lerida, Hiszpania (2006); Polscy Artyści Plastycy – dzieciom, Nowy Jork, USA (2006); Taniec i ruch, Galeria Lufcik DAP, Warszawa (2008); Galeria Gostinnyj Dwor, Centrum Śpiewu Operowego Galiny Wiszniewskiej, Ambasada Polska, Moskwa (2008); XV Biennale APSDE, Paryż, Francja (2009); Interferencje, Galeria DAP, Warszawa (2011); Nowe otwarcie. Wystawa w stulecie ZPAP, Galeria DAP, Warszawa (2012); Młodzi sztuką, Galeria DAP 3, Warszawa (2012); Symfonia, Galeria DAP 1, Warszawa (2012); XVIIe Biennale APSDE, Paryż, Francja (2012); Między Niemnem a Wisłą, Dom Polski, Wilno (2012); Kair, Galeria Opery (2012); Opera Śląska, Bytom (2002, 2005, 2013).

Nr katalogowy: 3

Wanda Badowska-Twarowska (1950)
Święto Wiosny - Wybrana, 2012

akryl, płótno / 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.