53. Andrzej Bator - Letnie rozmarzenie, 1993

    Ewa Miazek
    - Kleszczówek. Pejzaż syntetyczny,

    Piotr C. Kowalski
    - Plaża w Unieściu, 1999,

  sygn. p.d.: 93' A.B. opisany na odwrocie: "LETNIE ROZMARZENIE" 1993 80x85 AKRYL ANDRZEJ BATOR Kreska i linia jest podstawowym elementem wypowiedzi plastycznej. Jest śladem artystycznej wrażliwości, określa kontur, tworzy walor. Płaszczyzna współtworzy dzieło. Andrzeja Batora interesuje lina i wszystko co wokół niej się dzieje. Bawi się kreską. Stara się rozwinąć sferę linii tworzonych na płaszczyźnie, a także kresek, które pojawiają się same, wyłaniając się z tła i współtworząc formy. W obrazach zestawione kolory wywołują odcienie innych barw, a wszystko to buduje ciekawe i zaskakujące miraże.

(ur. 1951 r.) studiował w PWSSP w Łodzi. Dyplom z grafiki warsztatowej i poligrafii uzyskał w 1976 r. Laureat wyróżnienia IV Ogólnopolskiego Konkursu na Obraz, Grafikę i Rysunek Cztery Pory Roku, Szczecinek (1990); I nagrody i wyróżnienia V Ogólnopolskiego Konkursu na Obraz, Grafikę i Rysunek Cztery Pory Roku, Szczecinek (1991); III nagrody II Biennale Ogólnopolskiego Konkursu Barwy dźwięku, Słupsk, Ustka (1991); II nagrody i Srebrnej Lampki Górniczej XXII Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego i Plastycznego Złota Lampka Górnicza, Wałbrzych (1991); Grand Prix i Nagrody BWA, VI Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa, Grafiki i Rysunku Cztery Pory Roku, Szczecinek (1992); wyróżnienia Ogólnopolskiej Wystawy Muzyka w malarstwie, Tychy (1996); II nagrody X Międzynarodowego Jesienny Salonu Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis, Kraków (2010). Finalista Konkursu Malarstwa Bielska Jesień, Bielsko-Biała (1990, 1992, 1994, finalista konkursu Obraz Roku miesięcznika Art&Business (2004). Autor licznych wystaw indywidualnych m.in.: Malarstwo, BWA, Łódź (1992); Malarstwo, Muzeum Okręgowe, Wałbrzych (1992); Malarstwo, Galeria SzOK, Szczecinek (1993); Rytmy i dźwięki, Galeria Sztuki, Wrocław (1994); Malarstwo, Salon Sztuki Diorama, Gdańsk (1995); Malarstwo, Galeria Sztuki PKO Bank Polski, Łódź (1997); Malarstwo, Galeria Bałucka, Łódź (2001); Rysunek, Galeria ASP, Łódź (2003); Rysunki, Galeria Ars Nova, Łódź (2008); ZPAP, Łódź (2013).

Nr katalogowy: 53

Andrzej Bator (1960)
Letnie rozmarzenie, 1993

akryl, płótno / 80 x 85 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 400 zł
332 EUR
422 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.