7. Tomasz Bielak - BO41113, 2013

    Michał Warecki
    - Bambusy, 2014,

    Włodzimierz Warulik
    - Hokeiści, 2011,

  opisany na licu: BO41113 Tomasz Bielak świat obserwuje ze sceptycyzmem. W jego malarstwie widać wyraźne wpływy streetartu, z którym od lat jest związany. Jego prace są autorską refleksją o kondycji człowieka, jego egzystencji, rozwoju, przemijaniu. Operuje wąska gamą barw, raczej monochromatycznych, choć w przypadku Bielaka najlepiej sprawdza się kolokwialne określenie „sprane kolory”. Tworzy kreacje pomiędzy abstrakcją a figuracją, które osadzone są w pejzażu, jednak dalece uogólnione. To malarstwo wysmakowane i kontemplacyjne.

(ur. 1967 r.) uzyskał w 1995 r. dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku, w pracowni prof. H. Laseckiego oraz realizował specjalizację w Gościnnej Interdyscyplinarnej Pracowni prof. R. Knutha. Od czasu ukończenia studiów ściśle współpracował z Robertem Knuthem oraz ZPAP przy tworzeniu i działalności Galerii Delikatesy Avantgarde w Gdańsku. Brał udział w kilkunastu projektach organizowanych przez Galerię Delikatesy Avantgarde m.in. Przeciw Przemocy, Midnight Shakespeare, Heretycy Gdańska. Obecnie jest członkiem działającej od 2001 r. nieformalnej, trzyosobowej grupy malarskiej SAM im. Vincenta Van Gogha.

Nr katalogowy: 7

Tomasz Bielak (1967)
BO41113, 2013

olej, płótno / 50 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 100 zł
261 EUR
332 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.