31. Sylwia Górak - Lewitacja energii

    Jan Szczepkowski
    - Przewrót, 2014,

    Stefan Hanćkowiak
    - Time Out, 2011,

  opisany na odwrocie: SYLWIA GÓRAK LEWITACJA ENERGII Twórczość Sylwii Górak jest nieoczywista - mają z nią kłopoty interpretatorzy, choć nie kolekcjonerzy. Autorka balansuje między różnymi technikami, z jednej strony tworząc klasyczne prace malarskie, z drugiej wypowiadając się poprzez wideo i wideoprformance. Jej biogram artystyczny jest imponujący, jednak w Polsce nie należy do grona najbardziej znanych twórców, wystawiając głównie za granicą. Malarstwo Górak ma w sobie wiele niepokojących wątków narracyjnych, jest soczyste w kolorystyce i filmowe w sposobie budowania kadrów. Silnie zwraca uwagę także poprzez temat, w którym człowiek uwikłany w naturę i cywilizację, zmaga się pomiędzy sielskim spokojem, a dramatycznymi wyborami.

Nr katalogowy: 31

Sylwia Górak (1979)
Lewitacja energii

olej, płótno / 91,5 x 99 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.