24. Małgorzata Kosiec - Notturno, 2014

    Stanisław Kortyka
    - Podróż nieskończona, 2014,

    Rafał Bojdys
    - Wystraszony szaman, 2013,

sygn. p.d. KOSIEC, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA KOSIEC 2014 NOTTURNO Malarstwo Małgorzaty Kosiec wymyka się jednoznacznej kategoryzacji i prostym przyporządkowaniom. Artystka od wielu lat balansuje pomiędzy figuracją i abstrakcją. Jej twórczość silnie osadzona jest w sztuce pop- i op-, choć raczej należałby mówić o kontekście kultury popularnej i medialnym pulsowaniu obrazów. W zależności od tego, jak spojrzymy i z jakiego punktu, na obraz Małgorzaty Kosiec, zobaczymy w nim coś innego. Dla niektórych najważniejsze będzie rozwibrowane pulsowanie kolorów, lub - w innych pracach - ich nostalgiczna, delikatna tajemniczość. Dla innych istotne okaże się portretowe ujęcie kuszących kobiecych twarzy. Bez względu na to, którą z tych opcji wybierzemy, nigdy nie będzie ona do końca jednoznaczna.

(ur. 1975 r.) w 2000 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1998). Finalistka International Young Art - Artlink 2002 Sotheby's (2002). Jej prace prezentowane były m.in. St' Art 05 Strasbourg Contemprary Art Fairs, 9e edition, Francja (2005); Form London, Wielka Brytania (2007); Cambridge Art Fairs, Wielka Brytania (2009). W ostatnim czasie prezentowała najnowsze obrazy na trzech wystawach indywidualnych: „Typortraits” w Gallery Miva w Malmo w Szwecji (2011), „Ukryte” w Galeria Classix Nouveaux w Warszawie (2012) i “Napięcia” w Galerii Strefa A w Krakowie (2012).

Nr katalogowy: 24

Małgorzata Kosiec (1975)
Notturno, 2014

olej, płótno / 92 x 73 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

6 200 zł
1 470 EUR
1 868 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.