52. Ewa Miazek - Kleszczówek. Pejzaż syntetyczny

    Krzysztof Wróblewski
    - Kładka, 2007,

    Andrzej Bator
    - Letnie rozmarzenie, 1993,

  sygn. p.d.: Ewa Miazek 2009, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK 2009 KLESZCZÓWEK "Pejzaż syntetyczny" OLEJ, 70x100 oraz na blejtramie: X MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI U ŹRÓDŁA KLESZCZÓWEK 2009 Fascynujące, zgeometryzowane pejzaże Ewy Miazek to kwintesencja jej twórczości. Artystka wiele podróżuje, zarówno do krajów egzotycznych, jak i na polską prowincję. W oparciu o te doświadczenia, kreuje kolejne cykle swoich prac, które cechuje uproszczenie form oraz szczególnie płaski sposób widzenia, wtapiający trójwymiarowe elementy krajobrazu w tło. Obrazy Ewy Miazek, mimo zdecydowanej indywidualizacji, sprawiają wrażenie budowania pewnego archetypu pejzażu, jego ekwiwalentu czy symbolicznego znaku. Cechą, która wyróżnia te prace jest szczególna paleta zdecydowanych barw, kładzionych ostro, bez rozmyć, zdecydowana plamą. To nietypowy sposób kreowania pejzażu, a dla Ewy Miazek bardzo charakterystyczny.

(ur. 1952 r.) w latach 1971-1976 studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W 1976 r. otrzymała dyplom w pracowni prof. S. Gierowskiego. W latach 1976-78 studiowała w podyplomowym studium scenografii u prof. J. Szajny. Dyplom otrzymała w 1978 r. W latach 1999-2005 pełniła funkcję prezesa Okręgu Warszawskiego ZPAP. Obecnie kontynuuje pracę jako niezależny kurator w ramach stowarzyszenia Kampania Artystyczna, którego jest prezesem. Ma na koncie liczne krajowe wystawy indywidualne, także ekspozycje w Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Mongolii, Szwajcarii i na Litwie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz międzynarodowych festiwalach.

Nr katalogowy: 52

Ewa Miazek (1952)
Kleszczówek. Pejzaż syntetyczny

olej, płótno / 70 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.