36. Kamila Model - Laboratoryjne badania uczuć, 2014

    Joanna Pawlik
    - bez tytułu (Huba), 2014,

    Andrzej Kasprzak
    - C`est la vie, 2013,

  opisany na odwrocie: LABORATORYJNE BADANIA UCZUĆ '14 KAMILA MODEL Znakiem szczególnym malarstwa Kamili Model jest lekkość, przejrzystość i delikatność. Widać to zwłaszcza w ostatnim cyklu "Nature of Emotions". Jest to seria prac abstrakcyjnych, choć artystka z właściwą sobie finezją łączy tu metaforę i realistyczny szczegół. Jej twórczość jest pełna domysłów i sugestii. Formy na płótnach skonstruowane są na zasadzie nanoszenia na siebie kolejnych warstw, które zza rozmytej plamy zdają się sugerować nierzadko wycinek wyimaginowanego pejzażu czy fragmentu nieba. Dopasowywanie przypadkowych sobie kształtów staje się synonimem krążących w myślach różnych wyobrażeń, cieni myśli.

(ur. 1988 r.) w 2012 r. obroniła dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Obecnie rezydentka pracowni malarskiej w projekcie DOM w Gdańsku, którego pomysłodawcami jest Kolonia Artystów. Laureatka nagrody pisma artystycznego EXIT w II Przeglądzie Młodej Sztuki "Świeża Krew" w galerii Socato we Wrocławiu. Otrzymała stypendium Rektora ASP w Gdańsku za najlepsze osiągnięcia w nauce i pracy twórczej. Uczestniczka wystawa zbiorowych: Świeża Krew. II Przegląd Młodej Sztuki, Galeria Socato, Wrocław (2012); Znakowa nieoczywistość istnienia, Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk (2012); Artystyczna Podróż Hestii - Ergo Arena, Gdańsk/Sopot (2012); Gdańskie Biennale Sztuki, Gdańska Galeria Guntera Grassa, Gdańsk (2012).

Nr katalogowy: 36

Kamila Model (1988)
Laboratoryjne badania uczuć, 2014

olej, płótno / 170 x 170 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

2 100 zł
498 EUR
633 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.