59. Maciej Pytel - Miasteczko w cieniu wielkiej piramidy, 1995

    Małgorzata Korenkyewicz
    - Rój, 2007,

    Gossia Zielaskowska
    - Bright Side, 2014,

  opisany na odwrocie: EMPI 48/2, 1995/ OLEJ 120X85/ MIASTECZKO W CIENIU WIELKIEJ PIRAMIDY Maciej Pytel to wszechstronnie wykształcony artysta uprawiający nie tylko malarstwo sztalugowe ale i ścienne, projektujący scenografie, aranżacje przestrzenne, wystroje wnętrz. Zajmuje się konserwacją i szeroko pojętym rzemiosłem artystycznym. Jego twórczość nacechowana jest drobiazgowym rozpracowaniem tematu, dzięki którego analizie artysta kreuje formę. Działając na pograniczu sztuki i rzemiosła forma u Pytla jest na wpół folklorystyczna na wpół nowoczesna. Pozwala widzowi powtórnie dostrzec rzeczy zapomniane.

(ur. 1947 r.) w latach 1971-1976 studiował na krakowskiej ASP, w pracowniach prof. Z. Grzybowskiego i prof. A. Marczyńskiego. Dyplom zrealizował w pracowni prof. J. Sterna. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne m.in. Kraków (1974, 1975, 1978, 1981, 2013); Bratysława (1974); Świnoujście (1974); Świdwin (1975); Koszalin (1975); Grenoble (1980); Königstein im Taunus (1995); Wiesbaden (1996).

Nr katalogowy: 59

Maciej Pytel (1947)
Miasteczko w cieniu wielkiej piramidy, 1995

olej, płótno / 120 x 85 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.