10. Monika Ślusarczyk - Jabłoń, 2013

    Paweł Kałużyński
    - Postać i Horyzont (dyptyk), 2007,

    Andrzej Fronczak
    - Tam za rzeką, 2014,

opisany na odwrocie: MONIKA ŚLÓSARCZYK "JABŁOŃ" 2013 130/130 Monika Ślósarczyk maluje obrazy w dość specyficzny sposób. Są to prace olejne, jednak wrażenie jest takie, jakbyśmy obcowali, przynajmniej z częściowo, z tkaniną barwioną tuszem. Artystka nie stosuje w obrazie tradycyjnych planów czy perspektywy. Także rola konturu oraz szczególny sposób „układania” w obrazie figury ludzkiej, która pełni tu rolę ornamentalną, powoduje, że nasze skojarzenia ze sztuką Japonii przynajmniej częściowo są uprawnione. Patrząc na malarstwo Ślósarczyk kompleksowo widzimy, że to jednak zupełnie inna, jej własna estetyka. Bardzo delikatna, finezyjna, dekoracyjna. Prace artystki przenoszą w zupełnie inny świat, bardzo bliski naturze i jej regularnemu, kojącemu rytmowi.

(ur. 1971 r.) jest absolwentką ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii prof. R. Banaszewskiego w 1996 r. Laureatka II Nagrody Konfrontacji Najmłodszych Artystów Krakowa - Myślenice 1997. Autorka wystaw indywidualnych: Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków (1996, 1998, 2002); Instytut Francuski, Kraków (1996); Galeria BWA Tarnów (1997); Rostworowski Gallery, Kraków (1998); Galeria Temporary Contemporary, Kraków (1998, 1999, 2001); Klub Stowarzyszenia Dziennikarzy Pod gruszą, Kraków (1998); Dom Bismarcka, Gubin (1998); Ośrodek Kultury, Ustronie Morskie (1998); Gender, Brama Jazz Cafe, Szczecin (2004); Gry i zabawy. Wystawa towarzysząca międzynarodowemu festiwalowi Jazz auf dem Bahnhof Swinemunde/Heringsdorf, Jazz Club Centrala, Świnoujście (2005); Galeria Konrast, Kraków (2006); Galeria Zamkowa, Lubin (2006).

Nr katalogowy: 10

Monika Ślusarczyk (1971)
Jabłoń, 2013

olej, płótno / 130 x 130 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.