47. Paweł Zapendowski - L’AUTOMNE A PARIS, 2014

    Andrzej Folfas
    - Blue, 2010,

    Jan Malik
    - Przed burzą, 2014,

  sygn. p.d. ZAPENDOWSKI, opisany na odwrocie: L'Automne A Paris (Jesień w Paryżu) PAWEŁ ZAPENDOWSKI MONTPARNASS 2014 Prace Pawła Zapendowskiego są dowodem na różnorodne zainteresowania artysty. Scenograf, malarz, reżyser i kompozytor, przede wszystkim afirmuje życie, realizując prace pogodne i pozytywne, co nie znaczy, że pozbawione głębi. Jego domeną jest kolor, a przymiotem fascynacji kobieta. Ucieka się w malarstwie do pomocy fotografii, umiejętnie ją jednak wykorzystuje. Jego prace, momentami silne graficznie, działają mocno, jak trafnie skomponowany plakat.

Nr katalogowy: 47

Paweł Zapendowski (1962)
L’AUTOMNE A PARIS, 2014

olej, płótno / 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 200 zł
285 EUR
362 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.