9. Alfons Karpiński - Róże, 1935

    Alfred Wierusz-Kowalski
    - Powrót przed zmierzchem,

    Bolesław Nawrocki
    - Dziewczynka z lalką,

  sygn. l.śr.: a.karpiński Malarz czynny w Paryżu i Krakowie. Był członkiem krakowskiego Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" i warszawskiego TZSP. Po II wojnie światowej wstąpił do grupy "Zachęta" charakteryzującej się tradycjonalistycznym profilem artystycznym. W początkowym okresie swej twórczości Karpiński malował sceny rodzajowe i miejskie pejzaże - głównie widoki Monachium i Paryża. Z czasem głównym – obok portretu – tematem jego obrazów stały się martwe natury z kwiatami i dekoracyjne kompozycje o różnorodnej gamie barwnej.

Nr katalogowy: 9

Alfons Karpiński (1875 - 1961)
Róże, 1935

olej, tektura / 35 x 50 cm

Cena wywoławcza:
11 000 zł
2 632 EUR
3 364 USD

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
2 871 - 3 589 EUR
3 670 - 4 588 USD