25. Kazimierz Sichulski - Dziewczynka z owieczką, 1938

    Władysław Bakałowicz
    - Scena dworska,

    Alfons Karpiński
    - Róże ze złotym pucharkiem,

sygn. l.d.: Sichulski/ 1938 Jeden z czołowych reprezentantów okresu Młodej Polski, uczeń Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego. Znany jest głównie z prac o tematyce folklorystycznej i fascynacji obyczajowością i tematyką huculską, ale nie tylko. Należy pamiętać, że jest jednym z głównych przedstawicieli polskiej secesji i odnajdujemy w jego pracach wszystko co się z tym wiąże: miękki kontur, barwną ekspresyjną plamę i odwzorowanie form z natury. Był artystą wszechstronnym, doskonale poruszającym się w technice olejnej, akwareli, pasteli, gwaszu i tempery ale też grafiki, szczególnie litografii. Z powodzeniem wykonywał projekty witraży a także aranżacje architektoniczne. Prezentowana praca pochodzi z późnego okresu twórczości artysty, ale wpisuje się stylistycznie i tematycznie w nurt huculski. Uwagę zwraca specyficzny, nacechowany sympatią do modela klimat przedstawienia i urokliwa kolorystyka barwna.

Nr katalogowy: 25

Kazimierz Sichulski (1879 - 1942)
Dziewczynka z owieczką, 1938

olej, płyta / 71 x 50,5 cm

Cena wywoławcza:
45 000 zł
10 766 EUR
13 762 USD

Estymacja:
50 000 - 60 000 zł
11 962 - 14 355 EUR
15 291 - 18 349 USD