41. Anna Zalewska - Psy i papierowe samoloty, 2014

    Paulina Zalewska
    - Spotkanie, 2014,

    Barbara Gabryel
    - Ćma Lubelska, 2014,

  sygn. l.d.: Zalewska

Urodzona w 1985 roku. Od początku fascynowała ją szeroko pojęta sztuka. Aby rozwijać swoje zainteresowania podjęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, ale tak naprawdę świadomie i z pełnym zaangażowaniem malarstwo pojawiło się w jej życiu podczas studiów inżynierskich. Dzięki ciągłemu poszukiwaniu nowych inspiracji, nabrało wyrazistości, zdecydowania w poszukiwaniu doskonałej formy oraz pewnego rodzaju szorstkości. Wypracowana umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i mocno wyróżniającym się efektem artystycznym. Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań malarskich, a także eksperymentować z kolorystyką. Mnogość tematów spaja w całość charakterystyczny styl: silna geometryzacja, wyraźne barwy, ostry kontur i jasno sprecyzowany temat. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył.

Artystka ma za sobą szereg wystaw w tym wystawę zbiorową „Sztuka Teraz“ w Muzeum Narodowym w Krakowie 2018;Wystawa zbiorową ARTEHOS 2017 w Barcelonie w Hiszpani w 2017.

Nr katalogowy: 41

Anna Zalewska (1985)
Psy i papierowe samoloty, 2014

akryl, płótno / 80x70 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

5 200 zł
1 242 EUR
1 605 USD