62. Piotr Szwabe - bez tytułu, 2013

    Jerzy Głuszek
    - Obiekt 4, 2008,

    Dorota Kozieradzka
    - Fire, 2013,

opisany na odwrocie: Piotr Szwabe vel Pisz 142x92 cm

(ur. 1975 r.) zajmuje się malarstwem ściennym i sztalugowym. Założyciel Pracowni Ludzie Gdańsk, malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha, zespołów performatywno-happeningowych, kurator Europejskiego Festiwalu Malarstwa Ściennego Monumental art Gdańsk-Zaspa. Laureat nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za realizację cyklu murali związanych XXV-leciem Sierpnia 80 (2006) i nagrody Prezydenta Miasta Sopot za realizację muralu związanego ze 100-leciem Miasta. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2003, 2007), Miasta Gdańska (2000-2002) i College of Art Londyn, Wielka Brytania (1997). Uczestnik wystaw zbiorowych Gentelmens Story Club, CK Zamek, Poznań (2006); Przesyt, CSW Zamek Ujazdowski (2004); Sex, sztuka i kasety video, Modelarnia/Wyspa, Gdańsk (2002). Autor ekspozycji indywidualnej Wyborcy czy wyznawcy?, Galeria Inner Spaces, Poznań (2006).

Nr katalogowy: 62

Piotr Szwabe(vel Pisz) (1975)
bez tytułu, 2013

olej, płótno, / 142x92 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

1 600 zł
387 EUR
527 USD