23. Stanisław Ignacy Witkiewicz - Portret Antoniego Krahelskiego, 1934

    Wojciech Weiss
    - Kwiaty w wazonie,

    Rafał Malczewski
    - Autoportret, ok. 1925,

W załączeniu ekspertyza Anny Żakiewicz.

Proweniencja

Rempex, aukcja 16.10.1994, poz. 98.
Warszawa, kolekcja Haliny Krahelskiej

Katalog XXVI Aukcji Salonu Aukcyjnego Rempex, 16 października 1994, poz. 98.

LITERATURA
Jakimowicz I., Żakiewicz A., Stanisław Ignacy Witkiewicz. Katalog dzieł malarskich, wyd. MNW, Warszawa 1990, s. 134, poz. 1888.

Nr katalogowy: 23

Stanisław Ignacy Witkiewicz(Witkacy) (1885 - 1939)
Portret Antoniego Krahelskiego, 1934

pastel, papier / 64 x 46,4 cm w świetle oprawy
sygn. i opisany p.g.: Mbret Laluś-Zogu (T.K. Witkacy 1934 XII)

Estymacja:
60 000 - 80 000 zł
14 019 - 18 692 EUR
15 707 - 20 943 USD