22. Stanisław Ignacy Witkiewicz - Portret Julii Sokołowskiej, 1938

    Wlastimil Hofman
    - Zamyślona, 1926,

    Wojciech Weiss
    - Pejzaż z drzewami,

Proweniencja

Zakopane, kolekcja prywatna
Dar artysty dla Julii Sokołowskiej

Zakopane, Muzeum Tatrzańskie, Twarze. Wystawa prac St. Ignacego Witkiewicza, 1985.

Twarze. Wystawa prac St. Ignacego Witkiewicza [katalog wystawy], Muzeum Tatrzańskie, Zakopane, 1985, poz. 66.
Katalogowany: Katalog dzieł malarskich. Stanisław Ignacy Witkiewicz 1885-1939.
oprac. Jakimowicz I., MNW Warszawa, 1990, s. 142, nr kat. 2139.

Nr katalogowy: 22

Stanisław Ignacy Witkiewicz(Witkacy) (1885 - 1939)
Portret Julii Sokołowskiej, 1938

pastel, papier / 62,5 x 47 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: NΠ NP chw. +herb. Witkacy 1938 8/V (imieninowy) z tyłu pieczęć z wystawy: Stanisław Ignacy Witkiewicz w Muzeum Tatrzeńskim

Estymacja:
90 000 - 130 000 zł
20 882 - 30 163 EUR
22 843 - 32 995 USD

95 000 zł
22 042 EUR
24 112 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 17 MARCA 2020

17 marca 2020. godz. 19.00

28 lutego - 17 marca 2020 r.

TRANSMISJA LIVE