33. Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska - Kąpiące się, 1957

    Alicja Wahl
    - Taniec, 1987,

    Tymon Niesiołowski
    - Akt leżący, 1963,

Kształciła się w l. 1921-24 w paryskiej École Nationale des Artes Décoratives. Po powrocie do Polski osiadła w Warszawie i związała się z awangardowymi kręgami artystycznymi, z ugrupowaniami o konstruktywistycznym programie Blok i Praesens. Długoletnia przyjaźń łączyła ją z Henrykiem Stażewskim. Od 1932 regularnie uczestniczyła w organizowanych w Instytucie Propagandy Sztuki ekspozycjach Grupy Plastyków Nowoczesnych zrzeszającej twórców wywodzących się z grup Praesens, "artes" i Grupy Krakowskiej. Zasadniczy wpływ na ukształtowanie się postawy artystycznej Rogoyskiej wywarły doświadczenia kubizmu i estetyka puryzmu.

Nr katalogowy: 33

Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska (1895 - 1967)
Kąpiące się, 1957

olej, tektura / 50,5 x 35,5 cm
sygn. l.d.: M-EWA ŁUNKIEWICZ / 1957

Cena wywoławcza:
12 000 zł
2 837 EUR
3 935 USD

Estymacja:
15 000 - 18 000 zł
3 547 - 4 256 EUR
4 919 - 5 902 USD