53. Aleksander Altman - Barki na wodzie

    Andrzej Wróblewski
    - Dziewczynka z misiem, 1946,

    Mojżesz Kisling
    - Pejzaż,

Studiował rzeźbę i malarstwo w Academie Julian w Paryżu u Bouguereau. Wywodził się ze środowiska Ecole de Paris. Malował głównie pejzaże. Podczas I wojny światowej przebywał w Rosji. Jego obrazy można oglądać m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu. Prace tego artysty osiągają wysokie ceny na aukcjach zachodnioeuropejskich.

Nr katalogowy: 53

Aleksander Altman (1878 - 1932)
Barki na wodzie

olej, tektura / 32 x 50 cm
sygn. l.d.: Alexandre Altmann

Cena wywoławcza:
18 000 zł
4 256 EUR
5 902 USD

Estymacja:
20 000 - 25 000 zł
4 729 - 5 911 EUR
6 558 - 8 197 USD