36. Jakub Adamek - ŁOWCA III, Z CYKLU ANIMAL PLANET

    Artur Turalski
    - RÓŻA BŁĘKITNEJ DAMY, 2016

    Jan Wyżykowski
    - BEZ TYTUŁU (Z CYKLU: NOWY STRUKTURALIZM), 2016

2007: Animal Planet, Galeria m², Warszawa

W latach 1990-1995 uczył się w Państwowym Liceum Plastycznym w Dąbrowie Górniczej (kierunek-szkło artystyczne). Studiował w katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2001 roku uzyskał dyplom w pracowni projektowania graficznego (promotor prof. Marian Oslizlo). W 2008 roku obronił pracę doktorską w ASP w Katowicach. W latach 2004-2009 był asystentem w Katedrze Rysunku i Malarstwa, a od 2009 roku prowadzi pracownię malarstwa I roku na macierzystej uczelni. Zdobył wyróżnienie za olej “Szkoła” w finale konkursu “Obraz roku 2003” oraz za obraz “Wejście do kopalni Wirek” na festiwalu malarstwa w Szczecinie w 2004 roku.

Wybrane wystawy zborowe i indywidualne:

2000 - „Pejzaż Śląski” Essen

2000 - „Art. Cojk”  Expo 2000 w Hanowerze

2004 - „Zasiedzenie” – Poznań, Galeria Arsenał

2004 - Wystawa indywidualna w galerii „Ego” w Poznaniu

2006 - Polska sztuka najnowsza. Wystawa zbiorowa w Centrum Kultury Zamek pod hasłem „Stan wewnętrzny”

2006 - Wystawa zbiorowa w Galerii Polswissart pod hasłem „Metropolis”

2006 - „Bez wernisażu” – Fijałkowski, Tarasewicz, Zakrzewski, Adamek. Galeria Ego

2007 - „Ludzie, zwierzęta, architektura”, Centrum Sztuki – Zamek Sielecki.

2007 - “Animal planet” – wystawa indywidualna w galerii M2. Warszawa

2009 - „Fantomy i fetysze”. Galeria ABC, Poznań

2009 - Wykonanie muralu w ramach festiwalu „Niewinni czarodzieje” Osiecka, Młynarski, Hłasko. Warszawa

2011 - „Fajne miejsce” - wystawa indywidualna w galerii M2. Warszawa

Nr katalogowy: 36

Jakub Adamek (1975)
ŁOWCA III, Z CYKLU ANIMAL PLANET, 2007

olej, płótno / 50 x 70 cm
opisany na odwrocie: A.P. Łowca III 2007 r./ J. Adamek, pieczątka oraz naklejka Galerii m²

Cena wywoławcza:
3 000 zł ●
697 EUR
786 USD

Estymacja:
4 500 - 6 500 zł
1 045 - 1 509 EUR
1 179 - 1 702 USD

3 000 zł
697 EUR
786 USD

XVII Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2016 r. godz. 19.00